פוסט קצר על צילומים מיוחדים

צירוף מקרים הביא אותי לאתר של אירגון ספיישל אולימפיקס ישראל לחפש מידע על ספורטאית מסויימת, ושם נתקלתי במודעה שהם מחפשים מתנדבים לקראת ארוע ראשון מסוגו בארץ – המשחקים הלאומיים. למי שלא יודע, ארגון ספיישל אולימפיקס דואג לפעילות ספורטיבית עבור אנשים בעלי צרכים מיוחדים, ולפני כשנתיים החליטו לארגן ארוע שכבר קיים במדינות אחרות ומתרחש פעם ראשונה בארץ, עם יומיים מרוכזים של כל הענפים ביחד במקביל במכון וינגייט (וחלק באתרים בסביבה). אז נרשמתי לצוות הצילום של הארוע, והבאתי איתי גם את לימור מלינוף שחובבת צילום ספורט כמוני.

לפני שהגענו לוינגייט, נערך מירוץ הלפיד ברחבי הארץ. אני הצטרפתי לקטע של בית שאן שאירח תלמידים מבתי הספר המקומיים, מסגרות שילוב, קבוצה של שוטרים ואת השחיין האולימפי גל נבו שרץ עם הלפיד כשהוא כל כמה דקות עובר בין הרצים. זה אחד הצילומים הקשים שיצא לי לעשות, כי היה צריך להיות רוב הזמן לפני הלפיד, אז היו הרבה משחקי ריצה קדימה כדי לפתוח פער ואז לצלם ואז חוזר חלילה, לאורך כ2 קילומטר כשהקצב של המירוץ גובל בקצב ריצה. אחרי הריצה היה טקס קצר, ברכות, כיבוד ופיזור הביתה.

המשחקים עצמם החלו שבוע אחרי. התיכנון המקורי היה להגיע לוינגייט ולהתפזר בין הענפים, אבל ביקשו מאיתנו להתחיל לצלם באתרים בחוץ אז הגענו בבוקר לחוות הסוסים שבקיבוץ מגל לתחרות הרכיבה. התיכנון היה להיות שם בערך שעה ולהמשיך הלאה, אבל ראינו שהתקדמות התחרות הייתה מאוד איטית (רוכב אחד בערך כל 10 דקות) והמטרה הראשונית הייתה לצלם כמה שיותר ספורטאים, אז כבר נשארנו שם עד לסיום. ביום השני התחלנו בתחרות הבאולינג, שם כבר היה יותר קל כי כולם התחרו בו זמנית. הבעיה הייתה שהיה שם מאוד מאוד חשוך ותנאי תאורה כמעט בלתי אפשריים לצילום, עשינו מה שיוכלנו והמשכנו לויגנייט לארוע המרכזי.

הארוע בוינגייט היה מרשים ביותר. מעבר לענפים שהתרחשו באולמות ובמגרשים השונים, היה גם הפנינג יפה עם פעילויות שונות לגילאים היותר צעירים עם מוזיקה ואוירה טובה. אחרי שהצטיידנו בחולצות מתנדבים ותגים שלחו אותנו לענף הראשון, טניס. הבעיה שהגענו ולא היה שם כלום כי הם בדיוק יצאו להפסקה. היה לנו קצת בעיות מבחינת הזמנים כי אחרי ההמתנה לטניס לכל ענף שהלכנו הוא כבר היה לקראת הסוף אז לא הספקנו לצלם הרבה. לימור הגיע בדיוק לגמר הכדורסל והשחיה, אני ראיתי קצת כדורגל וטניס, ואז התרכזנו בטקסי הסיום וחלוקת המדליות.

אני לא אתחיל לספר קלישאות על הספורטאים של הספיישל אולימפיקס. מניחה שכולם יודעים את המשמעות של הארגון וארועים מהסוג הזה. אני שמחה שיצא לי להשתתף בארוע, יצא לי לפגוש אנשים טובים וספורטאים עוד יותר טובים, נקווה שהארוע יצליח ויהפוך לקבוע. שאפו למארגנים ולאירגון ספיישל אולימפיקס ישראל.