המעופפים הנועזים

 

 

כדורעף זה משחק מסוכן. בעיקר לעיתונאים ששמים אותם מאחורי אחד הצדדים של המגרש. כבר בחימום אתה מוצא את עצמך מתכופף ומתחמק מכדורים מונחתים שעפים אליך במהירות גבוהה. הצלם שמשמאלי חטף אחד, הלפטופ שמימיני ניצל בנס, אני עברתי את הארוע בשלום.

אז גמר גביע המדינה בכדורעף. יום האישה הבינלאומי, באיגוד החליט להקדיש את ערב הגמרים לנשים ונתנו להם את המשחק המרכזי, כלומר גמר הגברים היה ההצגה המוקדמת. נוכחות יפה מאוד של אנשים, מטרווסט כמעט היה מלא בשני הגמרים (והייתה תחלופה של קהלים בין שני המשחקים), ואירגון יפה מאוד של הערב.

זה היה משחק הכדורעף הראשון שלי, ומסתבר שגם של חצי מהצלמים האחרים שהיו בארוע. אף אחד לא ידע באמת איפה מותר לעמוד ומאיפה כדאי לצלם, גילינו את זה עם הרגליים. השורה התחתונה – משום מקום לא טוב לצלם כדורעף. זה ספורט בעייתי. האנשים זזים מהר, מזייפים הרבה (כדי לבלבל את היריב, ועל הדרך את הצלמים), קשה לדעת מי יקפוץ להנחית והזמן שיש לך לפקס מינימלי. ניסיתי מהטריבונות מאחורי היציע עיתונאים, ניסיתי מהטריבונות מהיציע האמיתי, ניסיתי מהצד. לא הלך. בארועי ספורט רגילים אני חוזרת עם כמה מאות תמונות טובות שצריך לעבוד קשה לברור אותן, פה הסיפור יהיה יותר קל. מעט מאוד תמונות טובות מהמשחק, הרבה תמונות טובות מהחגיגות. לפחות זה. לצלם חגיגות זה קל, כי משום מה השחקנים מתחבקים אחרי כל נקודה. גם אם הם הפסידו אותה. ואם אתה לא מכיר את החוקים ואת סימוני השופטים אז אתה לא יודע מי לקח את הנקודה.

אז מה היה לנו? כאמור הערב התחיל עם גמר הגברים בין מכבי ת"א להפועל מטה אשר. ת"א הגיעו עם האולטראס מהכדורסל, מטה אשר עם כמה ילדים מהקיבוץ, תוף ותרנגולת. מטה אשר היא היריבה המיתולוגית של הפועל גוש זבולון, קבוצות הכדורעף של הקיבוץ שפעם הייתה אימפריה והיום לא קיימת. מטה אשר עלתה ליתרון 1-0 במערכות, והקהל של כפ"ס היה בטירוף בעדם כי הם רצו שיגמר מהר והם יוכלו לעבור למשחק הנשים. נאז גמר מהר, 3-0 חלק, שעה ורבע פלוס עוד איזה חצי שעה טקס מדליות.

עוברים לנשים. מכבי חיפה נגד הפועל כפ"ס. הקופים (זה השם שלהם, לא לבוא אליי בטענות על גזענות) של יציע ג' מהכדורגל הראו נוכחות מרשימה מאוד בצד החיפאי ועודדו כל המשחק. מה זה עודדו… תופים, דגלים, שירים, הורדת חולצות, כמו סמי עופר. תיכנון מקורי להישאר רק למערכה אחת כי הבטחתי לבעלה של אחת השחקניות תמונות. אבל זה לא קרה, כי כדורעף זה משחק בעייתי ולקח לי זמן לצלם אותה. אז נשארנו עד הסוף. נשים יותר קל לצלם. הם הרבה פחות מהירות, אין כמעט זיופי הנחתות ויש זמן מספיק לפוקוס. אבל יש קאץ' – הן לא עולות גבוה. ואם הן לא עולות גבוה, אתה צריך לעלות הרבה יותר גבוה כדי לתפוס אותן מעל הרשת. לא פשוט בכלל.

חיפה עולה ל2-0 מהיר ואנחנו בטוחים שגם כאן יסתיים מוקדם. אבל כפ"ס נותנת פייט במערכה השלישית והמשחק הולך צמוד, ומוכרע בסוף רק בהארכה. הקופים ביציע חוגגים עם אבוקות. המשחק הזה כבר לקח כמעט שעתיים, והשעה כבר אחרי 22 בלילה והיציעים עדיין מלאים. ועוד בערב של ליגת האלופות.

סביבות 23:00 הארוע נגמר, אפשר לקפל ולחזור צפונה. בהחלט ארוע יפה ומכובד, הלוואי כל ענפי הספורט הקטנים בארץ יצליחו להגיע לזה, בטח בגזרת הנשים.